Hlavní navigace

Správa a údržba budov-živn.pro výdaje%

• (neregistrovaný) 213.29.14.---

18. 3. 2007 13:23

Zdravím všechny na fóru.Obracím se na Vás s prosbičkou o konzultaci.Pův.dorazil klient se SZM (ona zaměstnána,on zaměstnán+vedl.činnost OSVČ), což by nebyl takový problém.Zarazila jsem se u jeho podn.činnosti jako součásti spol.příjmů, k nahlédnutí jsem měla DAP a přehledy za r.2005,kde uvádí výdaje %.Přiznání mu dělala známá,zaměstnaná u účetní fy, vč.přehledů..a teď k jádru pudla,..za ten r.2005 jsou teda uplatněny výdaje ve výši 60%příjmů u živnosti: správa a údržba budov,což je dle mně živnost volná s možným uplatněním 50%..Klient nepodepsal přihlášku k důchodovému pojištění,nedosáhl rozhodné částky,přehledy za r.2005 jsou vyplněny s vyměřovacím základem pro běžnou vedl.činnost,tedy s nižší vratkou pojistného...a já potřebuji skutečnou výši pro stanovení příjmů za r.2006...souhlasíte se mnou ve výše zmiňovaném, že je tato živnost s možností upl.výdajů 50% ?Opravovali by jste pak DAP a přehledy minulých let?Zaráží mně ta známá v účetní fy...taky je ale možné, že už z toho blbnu..dík za příspěvky

• Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).