Hlavní navigace

přeřazení dlouhodob. majetku do drobného

• (neregistrovaný) 86.49.45.---

19. 3. 2007 15:20

Zdravím,

už jste mi tu poradili kolem účtování majetku a stanovení hranice pro rozlišování dlouhodobého (022) a drobného (501 + evidence).

Chtěl bych zvýšit stavající hranici z 5 na 15tis.Nelíbí se mi ale že po úpravě účtování o drobném dlouhodobém majetku a zvýšení hranice na 15tis budu mít stále až do vyřazení v evidenci i majetek který jsem tam účtoval doposud (např. pájka v ceně cca 3500,-) a přitom ve směrnicích bude hranice 15tis. co s tím?

Aby to bylo zkorigováno dle nové úpravy jsem chtěl majetek vedený jako dlohodobý, ale pod novou hranicí z agendy dlouhodobého majetku vyřadit (08|02) a prostě zavést do evidence drobného majetku. Je toto možné ? Nebo tomu něco brání ?
    Navíc tímto přeřazením by se i správně snížily hodnoty vystupující v rozvaze a tudíž tato pak odpovídala již novému účtování.

Mohl bych počkat až do skutečného vyřazení majetku, ale jelikož mám v evidenci nářadí a i nějaky software, který nevyřadím nikdy, nebude stav účtu 02* (013) zkorigován dle nového limitu nikdy.

Nevíte někdo co s tím ?

Díky...

• Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).