Hlavní navigace

příjem před zahájením podnikání

  • (neregistrovaný) 85.71.199.---

    20. 3. 2007 13:02

    Omlouvám se, že neustále opakuji dotaz, ale moc bych potřebovala znát váš názor:
    Podnikatel přerušil podnikání v lednu 06.
    V prosinci 06 obdržel dotaci od ÚP na nákup vybavení (vše do 40 tis.) s tím, že od 1.1.07 musí zahájit znovu podnikání a přijatou dotaci použít na nákup vybavení.
    Dotaci tedy přijal v době, kdy nepodnikal. Je jasné, že dotace je pro něj daňový příjem roku 2006, ale není mi jasné v jakém § zdanit. Myslíte, že je možné zdanit podle §10 jako ostatní příjmy a proti nim uplatnit výdaje na pořízení nového živnostenského listu, které měl protože zahájí od ledna 07 podnikání na jinou živnost než byla původní?
    Nezdá se mi, že by danil v §7, když měl v tom prosinci přerušené podnikání, navíc by to znamenalo, odvést z těchto příjmů sociální pojištění. Budu vděčná za vaše názory.

  • Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).