Hlavní navigace

OSVČ - vedlejší činn. - zásoby

 • (neregistrovaný) 212.67.69.---

  20. 3. 2007 22:55

  Dobrý den, obracím se na zkušenější v oblasti problematiky OSVČ. Do roku 2002 měla OSVČ hlavní příjem z podnikání (nákup a prodej), od roku 2003 je zaměstnancem (od něj hlavní příjem), podnikání ani neukončila ani nepozastavila, protože do dnešního dne nejsou zlikvidovány vykazované zásoby v hodnotě cca 900 tis.Kč a majetek v hodnotě cca 157 tis.Kč, tudíž od roku 2003 podáváme daň.přiznání fyz.osob s uvedením příjmů od zaměstnavatele, uplatněním úroků a přehledem majetku a zásob. Poradí mi prosím někdo co s tímto:
  a) vykazovaný majetek bez čehokoliv používá jeho spol. sro - jak se ho u OSVČ zbavit - likvidace - co daně - dph - daň z příjmů ?
  b) zásoby (jejichž trvanlivost je cca 2 roky) dala bez čehokoliv do spol. sro a ta je prodala zákazníkům - u těchto zásob si OSVČ uplatnila dph na vstupu - jak se jich u OSVČ zbavit - z čeho, pokud vůbec zaplatit daně - dph - daň z příjmů ?
  c) z OSVČ nic, kromě vykazovaného majetku a zásob, potvrzení od zaměstnavatele, manželka na mateřské - může si uplatnit pro rok 2006 společné zdanění manželů ?
  Opravdu nevím co s tím...mockrát děkuji za reakce.

 • Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).