Hlavní navigace

Perné-zdanitelný příjem?

 • (neregistrovaný) 82.142.65.---

  22. 3. 2007 12:07

  Zaměstnavatel přispívá částkou do mzdy zaměstnancům na "perné" pracovního oblečení. jak určím, zda zdanitelný příjem a odvody? domnívám se, že záleží na tom, zda ze zisku po zdanění, FKSP - pak není zdanitelný příjem zaměstnance, nevstupuje do VZ pro odvody, není daňové uznatelné.
  Pokud zaměstnavatel dá do nákladů,zdanitelný příjem pro zaměstnance, dochází k úbytku z účtu zaměstnavatele, odvody SP a ZP ano. oboje se týká, pokud peněžní forma, pökud by zaměstnavatel poskytl naturální plnění, není zdanitelný příjem zaměstnance, ani odvody je to tak ?
  Našla jsem ve MÚ3/2007
  1. Hodnota os.ochran.prac.prostředků,prac.oděvů a obuvi,mycícj,čistících a dezinf.prosředků vč.nákladů na jejich udržování - ne zdanitelný příjem § 6 7 písm b) ZDP - platí za předpokladu, že se jedná o nepeněžní plnění, daňová uznatelnost podle § 24 odst. 2 písm. f) bod 1 ZDP v rozsahu stanoveném NV 495/2001 Sb.
  2. Hodnota poskytovaných stejnokrojů,prac.oblečení,příspěvky na jeho udržování -není předmětem daně § 6 odst.7 písm b) ZDP. platí za předpokladu, že se jedná o nepeněžní plnění s výjimkou příspěvků na jejich udržování.
  Jaký je rozdíl mezi 1 a 2 s ohledem na perné ? přijde mi to stejné, ale ve 2 už hovoří o tom, že i peněžní plnění příspěvků na udržování
  platí za předpokladu, že se jedná o nepeněžní příjem s v ý j i m k o u příspěvků na jejich üdržování - a tomuhle už vůbec nerozumím :-(

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).