Hlavní navigace

Sdružení a daně

  • (neregistrovaný) 89.185.227.---

    22. 3. 2007 16:29

    Zdravím. Provozuji bar na svoje IČ., ale mam smlouvu o sdruzeni [podle obcanskeho zakoniku] s kamosem [kazdemu patri pulka]. Zbozi se kupovalo na moje jmeno, ale najemni smlouva byla na jeho jmeno, a na nej se taky vystavovaly faktury za najem. On mel svuj platny zivnostak, i kdyz uz davno nepodnikal. Muzu ty faktury zahrnout do nakladu? Asi ne, co?
    Napadaji mne 2 moznosti:
    - bud podavat priznani za cele Sdruzeni - to ale asi nejde, co?
    - nebo to udelat tak, ze on ten najem prefakturuje mne. Proste mi vystavi vydajovy pokladni doklad. Lze to? A vyplyva z toho neco pro nej? Jako ze to musi taky zdanit? ale on nema zisk, takze nemusi, ne? Staci ten pokladni doklad, nebo mi musi vystavit fakturu? je to 11 najmu po 20 tisicich Kc. Problém vidím i v tom, že "Daňový doklad" může vystavit pouze plátce DPH, což on není. A "zjednodušený DD" zase může být jen do 10 tisíc. Leda, že by mi je vystavoval každých 14 dní, za polovic.
    V § 73 Zákona o DPH odstavec 10 je uvedeno, že u plátců, kteří uskutečňují zdanitelná plnění společně na základě smlouvy o sdružení, uplatňuje nárok na odpočet daně u přijatých zdanitelných plnění použitých k činnosti sdružení určený účastník, který vede za sdružení evidenci pro účely DPH - da se to aplikovat na tenhle pripad? I kdyz nejsme platci DPH a vlastne se nejedna o dph, ale dan z prijmu? Asi bych to ale zkomplikoval tomu kamosovi, ne? Zrejme by musel taky podat danovy priznani a odvest dan za pulku ze zisku sdruzeni, ne? (a ja za druhou pulku). Diky, Petr

  • Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).