Hlavní navigace

Kontrola z FÚ při ztrátě

  • (neregistrovaný) 88.103.74.---

    7. 1. 2011 5:51

    Dobrý den,

    rád bych se zeptal, za jaké období může FÚ kontrolovat zpětně v případě, že byla firma ve ztrátě?

    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 1. 2011 14:06

      bez přezdívky

      Dobrý den, pane Anděli,

      v tomto případě je prekluzivní lhůta pro vyměření (doměření) daně delší, neboť existuje zvláštní úprava v ustanovení § 38r odst. 2 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů. Lhůta pro vyměření daně týkající se období, ve kterém byla ztráta vyměřena, se pak odvíjí od období, kdy lze tuto daňovou ztrátu nebo její část uplatnit. Lhůta pak končí současně se lhůtou pro vyměření daně za poslední zdaňovací období, za které lze daňovou ztrátu (nebo její část) uplatnit.

      Hezké odpoledne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).