Re: Nedaňové náklady,pkdo mi poradí ???
+
Do daňového přiznání uvedete zisk podle výsledovky a daňové přiznání upravíte v položkách upravujících základ daně oddíl E - úprava dle § 5 a 23 zákona, tzn. zvýšíte základ daně o položky nedaňové, případně snížíte základ daně o položky, které nemáte zahrnuté ve výsledku hospodaření. Tzn. upravuje základ daně pouze v daňovém přiznání .
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
28. 3. 2007 19:55
Dobrý večer,
chtěla jsem se zeptat, mám Výsledovku, kde mi vyjde nějaký zisk nebo ztráta, v mém případě zisk, v tomto HV mám zahrnuté i nedaňové náklady, než začnu psát tento zisk nebo ztrátu do daň. přiznání a zisk navyšovat o tyto ned.náklady,musím náklady nejdříve ponížit o nedaň. náklady, tudíž mi vyjde větší zisk a potom v daň. přiznání navýšit ???
Nebo výši zisku nechávám takovou jaká my vyjde ve výsledovce a pouze navýším v daň. přiznání ???
Děkuji