Re: Společník a know-how?
Spiše by jste měl zajit ke kartařce a ne se ptat ekonomu a učetních. A možna zajit take za nějakym právnikem. Když mate strach z člověka kterého si chcete vzit do s.r.o. tak to nedělejte.Společnici by si měly důvěřovat. Vždy tak tomu není, ale dnes kdo podnika, tak taky pořad riskuje. Neni to s Váma tak, že neduvěřujete ani sam sobě, natož druhým?? A co když misto toho aby ten novy spol. Vám přetahoval nové lidi náhodně zemře? No to jsem teda přehnala. Začněte lidem věřit, dejte jim možnost,bude se taky žit Vám lépe. Mějte se hezky.držim Vám palce.
Re: Společník a know-how?
Děkuji,máte pravdu-asi slyším trávu růst.Myslel jsem na to,že např.v některých prac.smlouvách je ošetřeno,že zam.po odchodu nesmí dávat informace,ale řekněme si upřímně i to je spekulativní...Mám možná zbytečné obavy,vždycky je možné jednat a zainteresovat toho druhého-navíc bude mít menší podíl.Cením si vaši upřímnosti,mějte se fajn.Leo
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
24. 5. 2007 10:28
Dobrý den,mám takový spekulativní dotaz,možná jsem ve špatném fóru,ale jak si tu všímám jste všichni zkušení a o odbornosti není pochyb.Snad mi poradíte.Jsem jediný společník a jednatel s.r.o. a mám možnost prodat podíl jinému,no hodilo by se mi to.Jen mám obavu,aby ve chvíli,kdy bude přínosem a vybuduje si svou klientelu a přivede zákazníky založí si vlastní firmu a přetáhne všechno s sebou a mi zůstanou jen oči pro pláč (a vysoké zálohy na daň).Nevíte někdo jak tohle ošetřit předem?K notáři se půjdu poradit,ale třeba na tohle zapomenu,těch informací je spou sta.Díky a mějte se fajn.Leoš