Hlavní navigace

Náhrady za vojenské cvičení u OSVČ

 • (neregistrovaný) 88.102.221.---

  28. 5. 2007 21:48

  Dobrý den,

  jsem OSVČ a to plátce DPH.

  *1)
  Pojedu jakožto člen Aktivních záloh AČR na týden na vojenské cvičení a od AČR dostanu posléze refundaci ušlého zisku. Započítává se tato refundace do mých zdanitelných příjmů, platí se z ní DPH anebo ji zaúčtuji (v jednoduchém účetnictví) jakožto nějaký nezdanitelný příjem?
  Mám si správně nechat poslat peníze od armády na soukromý účet anebo na firemní (a protahovat to tak účetnictvím)?

  *2)
  Totéž se pak týká služného, které se vyplací jednou ročně složenkou na soukromou adresu. Musí se uvádět do účetnictví, ev. danit?

  *3)
  A závěrem - pro výpočet denní náhrady za dobu cvičení je určen procentuální poměr (dle vyživovaných osob v domácnosti) z 1/30 z měsíčního vyměřovacího základu pro OSSZ, což dělá v mém případě asi 172,-Kč na den (tedy ve skutečnosti 75% z této částky) - vyměřovací základ pro OSSZ cca. 62.000,-Kč / 12měsíců. Přitom ale čistý měsíční zisk mám dle přiznání u OSSZ cca. 10.000,-Kč, což by činilo 333,-Kč (tedy ve skutečnosti 75% z této částky).
  Což mi příjde docela jako podivný nepoměr - nevycházejí ze špatných údajů, respektive neměl by se ještě ten vyměřovací základ pro výpočet záloh pro OSSZ nějak korigovat, tak aby výsledek odpovídal realitě a bylo mi tedy hrazeno skutečně 75% mého standardního výdělku?

  Jen tak mimochodem: docela zajímavé také bylo vyplňování formuláře u OSSZ, kde vojáci chtějí vypsat zaplacené zálohy na sociální pojištění za posledních 12 měsíců, přitom mají v daném odstavci pouze 10 položkových řádků?!

  Za odpovědi předem děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).