Re: úhrada za vodné a stočné
>>>Dobrý den,
>>>
>>>v nové nájemní smlouvě máme uvedeno, že budeme platit
>>>za vodné a stočné 300,-Kč.
>>>
>>>Majitel budovy nám ale ještě fakturuje dešťovné 15
>>>000,-Kč, s čímž nesouhlasíme. Nevíte, zda je jeho
>>>nárok
>>>oprávněn nebo kam se dá obrátit?
>>>
>>>V bývalých nájmech jsme platili vždy jenom skutečnou
>>>spotřebu vody.
>>>
>>>Marta
>>Tím myslí asi srážkovou vodu, každý provoz platí
>>vodárně i za srážkovou vodu...měl by vám přikládat
>>kopii
>>daňového dokladu od vodárny. Přefakturace energií a
>>vody
>>musí být prováděna dle skutečnosti.
>
>Ano je to srážkovné. Dává se to do nájmu?
Asi takhle, všechno by mělo být uvedeno ve smlouvě, kde souhlasí obě strany. Ale nájemce si může udělat dodatek a vy tu srážkovou vodu stejně budete muset zaplatit. Otázka je, jestli si nárokuje skutečnou spotřebu. Těch 300,- je za jaké období??
Re: úhrada za vodné a stočné
300,- Kč je měsíční poplatek -zahrnuje ale pouze odběr vody. Nikoliv srážkovné.
V květnu nám chce ale přefakturovat celou částku, včetně srážkovného za celý rok. My jsme neměli žádné dohadné položky, jelikož nám řekl, že se doúčtovávat nic nebude. Te´d se ale dostavil s fakturou, která je vystavená v tomto roce, zní na dofakturaci vody za období 1-5/2007.Takže místo 300 Kč je najednou 15 000. Co stím?
Marta
Re: úhrada za vodné a stočné
Musím mazat...
Aha, vím, že můj šéf by to radikálně odmítnul, protože to neměl ve smlouvě. Jak to bude pan pronajímatel řešit dál? Za jaké období vám vystaví další přefakturaci srážkové vody? Pokud si toho všimne FÚ, nebude se mu to pozdávat a mohou i mrknout do starého roku, kolik té vody bylo loni a tam nebude nic. Asi bych to řešila nedaňově a žádala bych to vystavit do starého období. Rok 2007 už budete mít v pořádku.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
29. 5. 2007 10:47
Dobrý den,
v nové nájemní smlouvě máme uvedeno, že budeme platit za vodné a stočné 300,-Kč.
Majitel budovy nám ale ještě fakturuje dešťovné 15 000,-Kč, s čímž nesouhlasíme. Nevíte, zda je jeho nárok oprávněn nebo kam se dá obrátit?
V bývalých nájmech jsme platili vždy jenom skutečnou spotřebu vody.
Marta