Hlavní navigace

Kdy se mohu registrovat k DPH

 • (neregistrovaný) 85.132.202.---

  10. 6. 2007 20:02

  Dobrý den,prosím o radu ohledně registrace k DPH.Je možné současně se zahájením živnosti požádat i o registraci k dani z přidané hodnoty.Jelikož živnostník teprve začíná (nezná tedy obrat za 12 předcházejících měsíců) a již první fakturu by chtěl vydat jako plátce DPH, je možné se zaregistrovat v této situaci k DPH???Kdy se tedy mohu zaregistrovat k DPH???
  Druhá otázka:Vyplatí se mi být plátcem DPH jsem-li drobný živnostník, který nakupuje materiál s 19% DPH, provedu nějaké práce a fakturovat budu s 5% DPH, protože výrobek je v oblasti stavebnictví v souvislosti s bydlením????

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 6. 2007 20:57

   Martina (neregistrovaný) 88.101.224.---

   Re: Kdy se mohu registrovat k DPH
   Zcela jiste se k DPH muzete registrovat hned, jakmile se registrujete na FU jako OSVC (fyz. osoba). Od toho sameho dne budete platcem dph a muzete vydat fakturu vcetne dph (pozor na nalezitosti danoveho dokladu dle zakona o DPH).
   Budete platcem DPH dobrovolnym, protoze zacinate a nebudete jeste splnovat podminky pro povinnou registraci/placeni dph. Obrat pri registraci lze/se dela odhadem (kristalova koule). Hodne stesti, at to, co navesti, se vam podari:-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).