Re: Reklamace sprchového koutu
Na dveře se reklamace samozřejmě vztahuje a mimo to při reklamci do 6 měsíců se předpokládá, že věc byla vadná už při převzetí (pokud prodejce - nikoliv vy - neprokáže opak).
Prodejce v tomto případě samozřejmě odmítne reklamaci s tím, že jste závadu způsobili sami - těžko totiž budete prokazovat, že dveře jen tak "explodovaly". Bylo tam zranění - můžete mu zkusit pohrozit žalobou, medializací apod. Ale pokud není hloupý, pohrozí žalobou naopak on vám - bez znaleckého posudku (a i s ním jen obtížně) prokážete svou pravdu.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
18. 6. 2007 14:50
Prosím o radu, kam se mám obrátit.Koupili jsme si sprchový kout,po 4 měsících provozu,když se sprchovala naše 6-ti letá dcera explodovali skleněné zašupovací dvěře.Dcera má po těle 30 řezných ran a strach se jít sprchovat.Uplatnila jsem reklamaci, a výrobce ji zamítl, že na skleněné dveře se reklamace nevztahuje, a že jsme si museli dveře rozbít sami.Prý nám je ochoten prodat nové dveře.Chtěla bych se nějak bránit, ale nevím jak.