Hlavní navigace

pracovní poměr dle němec.práva

  • (neregistrovaný) 82.142.65.---

    20. 6. 2007 9:21

    Dobrý den, máte s tím zkušenosti? Prac.poměr sjednán dle německého práva, mzda v EUR, E 101 pojistné do ČR, český daň. rezident, daň také do ČR. Ale-v prac.smlouvě má paušál 200 EUR nezdanitelné zvýšené stravné na měsíc.
    jak s nimi budu zacházet - dle německého práva, kde je nezdanitelné a bez pojistného nebo dle českého práva, kde zdaním nad limit a zpojistním ? dle daň.poradce postupuji dle českého práva,protože se jedná o českého daň rezidenta, ale já se domnívám,že bych měla postupovat dle německého práva viz zák.97/1963 § 16, takže nedanit a nezpojistnit?? a jak v případě 1% z PC vůz pro soukr.účely-v SRN se také daní a nezpojistnuje??
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).