Hlavní navigace

stravné + občerstvení na jednání?!?!

  • (neregistrovaný) 160.218.244.---

    21. 6. 2007 7:38

    Dobrý den,
    měla bych dotaz, když náš obchoďák jede na služební cestu, která trvá 8 hodin - náleží mu stravné. Jede ke klientovi, kterého pozve do restaurace řekněme na malé občerstvení a má od toho doklad.
    Toto občertvení účtuji na 513. Náleží obchoďákovi stravné v plné výši nebo se krátí????
    Ten oběd nebo-li občerstvení se bere jako reprezentace firmy.
    Zajímalo by mě tedy, jak se to řeší jinde, prosím o názory. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 6. 2007 8:01

      VV (neregistrovaný) 62.168.13.---

      Re: stravné + občerstvení na jednání?!?!
      Co se týká krácení, tak zaměstnavatel krátit jen může nikoliv musí, takže i v případě plně zajištěného stravování, pokud nemáte ve směrnici, nebo nesdělíte zaměstnanci před pracovní cestou míru krácení, krátit nemůžete. Ale to se netýká Vašeho konkrétního případu. Jestliže jde zaměstnanec do restaurace a koupí si oběd, nejedná se o poskytnuté jídlo ve smyslu § 163/2. Občerstvení pro klienta je 513 a zaměstnanec by si měl oběd uhradit právě ze stravného.Tak věřte tomu, že to tak bylo, prostě konzumoval jen pozvaný klient.

    • 21. 6. 2007 8:47

      Tína (neregistrovaný) 160.218.244.---

      Re: stravné + občerstvení na jednání?!?!
      Tak nějak jsem si to také myslela, ale když přinese lístek a něm je napsáno za občerstvení cca 320.- a řekne, že klienti byli dva /jestli byl jeden nebo dva se nedozvím/ a on si nic nedal, takže to můžu dát celé na 513 ? A co Fú nebude se chtít v tom nějak pitvat??

      Jak to udělat ,aby nebyl problém a ten nechci.

    • 21. 6. 2007 9:22

      VV (neregistrovaný) 62.168.13.---

      Re: stravné + občerstvení na jednání?!?!
      Myslím, že problém nebude. FÚ to pitvat nebude,protože by žádný věrohodný důkaz nesehnali.

    • 21. 6. 2007 9:32

      xx (neregistrovaný) 82.142.67.---

      Re: stravné + občerstvení na jednání?!?!
      A hlavně 513 je nedaňová, takže v tom se rozhodně rýpat nebudou, když to vyhodíte v přiznání z nákladů.


      >>>>Dobrý den,
      >>>>měla bych dotaz, když náš obchoďák jede na služební
      >>>>cestu, která trvá 8 hodin - náleží mu stravné. Jede
      >>>>ke
      >>>>klientovi, kterého pozve do restaurace řekněme na
      >>>>malé
      >>>>občerstvení a má od toho doklad.
      >>>>Toto občertvení účtuji na 513. Náleží obchoďákovi
      >>>>stravné v plné výši nebo se krátí????
      >>>> Ten oběd nebo-li občerstvení se bere jako
      >>>>reprezentace firmy.
      >>>>Zajímalo by mě tedy, jak se to řeší jinde, prosím o
      >>>>názory. Děkuji
      >>>Co se týká krácení, tak zaměstnavatel krátit jen může
      >>>nikoliv musí, takže i v případě plně zajištěného
      >>>stravování, pokud nemáte ve směrnici, nebo nesdělíte
      >>>zaměstnanci před pracovní cestou míru krácení, krátit
      >>>nemůžete. Ale to se netýká Vašeho konkrétního
      >>>případu.
      >>>Jestliže jde zaměstnanec do restaurace a koupí si
      >>>oběd,
      >>>nejedná se o poskytnuté jídlo ve smyslu § 163/2.
      >>>Občerstvení pro klienta je 513 a zaměstnanec by si
      >>>měl
      >>>oběd
      >>>uhradit právě ze stravného.Tak věřte tomu, že to tak
      >>>bylo, prostě konzumoval jen pozvaný klient.
      >>
      >>Tak nějak jsem si to také myslela, ale když přinese
      >>lístek a něm je napsáno za občerstvení cca 320.- a
      >>řekne, že klienti byli dva /jestli byl jeden nebo dva
      >>se
      >>nedozvím/ a on si nic nedal, takže to můžu dát celé
      >>na
      >>513 ? A co Fú nebude se chtít v tom nějak pitvat??
      >>
      >>Jak to udělat ,aby nebyl problém a ten nechci.
      >Myslím, že problém nebude. FÚ to pitvat nebude,protože
      >by žádný věrohodný důkaz nesehnali.

    • 21. 6. 2007 9:40

      tína (neregistrovaný) 160.218.244.---

      Re: stravné + občerstvení na jednání?!?!
      Děkuji Vám, takže to dělám správně a přeji krásný den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).