Hlavní navigace

Stravné při cestách do zahraničí

  • (neregistrovaný) 90.176.138.---

    21. 6. 2007 8:21

    Dobrý den.
    Byli jsme nuceni vysílat zaměstnance na cesty do zahraničí (řidiči kamionů autodopravy).Můžete mi prosím někdo poradit v jaké výši a měně jim musíme vypláce stravné? Kdy je splatné a zda podléhá dani z příjmů ze záv.činnosti?
    Moc všem děkuji a přeji hezký den.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 6. 2007 13:53

      Jana (neregistrovaný) 217.117.215.---

      Re: Stravné při cestách do zahraničí
      Protože je to obsáhlé téma, tak si najděte v novém zákoníku práce platném od 1.1.2007 § 151-189. Tam je vlastně všechno. Ale v první řadě se stravné musí vyplácet, zdanitelné není, pokud není vyšší než sazby v zákoně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).