Hlavní navigace

Dobropisy

• (neregistrovaný) 90.176.72.---

21. 6. 2007 8:39

Stal jsem se 1.4.2007 plátcem DPH, vedu DE a opravuji auta, od svého dodavatele náhr. dílů jsem dostal dobropisy na některé vrácené díly s plusovými částkami, tyto dobropisy byly vydány na základě daňového dokladu - prodejky, kterou platím hotově a dobropisy jsou mi při platbě odečítány. Chtěl jsem se zaptat kam tyto dobropisy zařadit, do přijatých faktur asi ne, když se to na to vystavuje pouze prodejka, tak si myslím, že to zařadím do ost.pohledávek nebo ost. závazků, ale s jakými částkami + nebo - a jak je to s DPH + nebo -. Mám program MRP. Nevím jestli mému dotazu rozumíte, snad někdo poradí. Moc děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 6. 2007 12:33

xxl (neregistrovaný) 88.100.153.---

Re: Dobropisy
      Jen si ověřím, zda tomu dobře rozumím:
      Koupíte díly za 1.000,- Kč. Vrátil jste díly za 100,-. Konečná částka prodejky zní na 900 + 19 % DPH = 1.071,-.
      Jestlii to tak je, pak se nezabývejte dobropisem, ale jen celkovou částkou prodejky - tj. pokladna výdej 1.071,- evidence materiálu příjem 900,-, evidence DPH nárok na odpočet 171,-.
      JIný případ:
      Pokud dostanete prodejku jen s dobropisem, díly 100,-, DPH 19,- peníze vrácené v částce 119,-, pak evidujete v pokladně minus výdej (nebo kladně příjem) 119,-, snížení příjmu v evidenci materiálu o 100,-, a v evidenci DPH snížení nároku na odpočet 19,--
      Teď už by mě jen zajímalo, jestli jsem to napsal česky.

• 21. 6. 2007 13:07

Pavel (neregistrovaný) 90.176.72.---

Re: Dobropisy
      Moc děkuji je to ten druhý případ prvně zaplatím a pak mi dobropisem vrátí, takže ty dobropisy nemusím nikam uvádět jen jako příjem do pokladny, odvést DPH a ponížit v evidenci materiálu. Ještě jednou moc děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).