Hlavní navigace

Poskytnutí služby slovenským plátcem DPH

  • (neregistrovaný) 85.207.54.---

    21. 6. 2007 10:08

    Slovenská firma - plátce DPH - provedla školení (ohledně počítačového programu) v ČR. Na faktuře je uvedena DPH 19 %. Mohu si uplatnit DPH na vstupu? (a podle jakého § ZDPH? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 6. 2007 10:37

      Jirka (neregistrovaný) 83.208.170.---

      Re: Poskytnutí služby slovenským plátcem
      Jedná se o fakturace v režimu "revers charge". To znamená, že Vám dodavatel z EU uvede, že v zemi kde má sídlo je plátce DPH a na fakturu Vám napíše částku bez DPH. Vaší povinností je z této částky vypočíst a odvést DPH v příslušném období, kterého se faktura týká a současně si můžete uplatnit odpočet té samé částky, kterou jste vypočetla a odvedla finančáku. Tže v konečném důsledku je to nula. Pozor, do přiznání k DPH se píše do jiných kolonek, než DPHáčka z tuzemska.

    • 21. 6. 2007 10:41

      blazenka (neregistrovaný) 195.124.18.---

      Re: Poskytnutí služby slovenským plátcem
      Je-li to slovenský plátce a nemá-li registraci také v ČR nemůže nasadit na školení 19% DPH. Takže se domnívám, že faktura je špatně vystavená. Myslím, že by měl vyfakturovat tuto službu bez daně a vy byste ji měli zdanit-místo zdanitelného plnění je ČR §10 odst.7 a §15odst. 1, § 108 f- tzn. 19%-reverse-charge- takže uplatnit na vstupu a zároveń i zdanit na výstupu.
      Hezký den BK

    • 3. 7. 2007 19:59

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: Poskytnutí služby slovenským plátcem
      Dle mého názoru spadá školení pod"výchovné služby" , které jsou v §10/4a, a tady je místo plnění vždy v místě,kde je tato služba uskutečňována. Slovenská firma by se tedy měla v ČR registrovat k DPH a vystavit fakturu s českou daní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).