Hlavní navigace

Neumela jsem poradit - exekuce

• (neregistrovaný) 89.102.214.---

5. 7. 2007 13:46

Kamaradka se na mne obratila s dotazem a moc jsem ji asi nepresvedcila. Jeji maminka je duchodkyne (je vdana), drive podnikala a zustal ji dluh u CSSZ, ktera uplatnila exekuci na duchod a nechala ji pouze castku 5 978 Kc. Pote nasledovala exekuce od FU, kterou uhradila a dalsi, nove hrozici exekuci odvratila tim, ze se dohodla na mesicnich splatkach pod hrozbou ztraty vyhody splatkoveho kalendare a nasledne exekuce. Navic se ji nestastne podarilo zpusobit skodu, soud ji odsoudil k jejimu zaplaceni. Ta byla treti v poradi. Pokud jsem si dobre precetla informace na netu, od ledna letosniho roku zustava tzv. nezabavitelne minimum pro jednotlivce 5 785 Kc. Soud na ni chce, aby hradila urychlene a prednostne pohledavku ze zpusobene skody, ktera nasledovala az po exekuci CSSZ. Jake by tedy melo byt poradi anebo co by se delilo? Podle mne, pokud neni u FU nyni exekuce, byla by jeji starost, kde penize na splatku vezme a prvni by byla pohledavka u CSSZ, ktera vznikla jako prvni a pote by na pohledavku (soud) zustala jen castka 193 Kc. Manzel delal 2 x rucitele, doplatil na to, oba znami se vytratili, takze exekucne splaci take a zustava mu zhruba prave take tolik.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).