Hlavní navigace

Agentura; práce nebyla

• (neregistrovaný) 83.208.166.---

22. 7. 2007 13:40

Dobrý den,
    jsem zaregistrován u agentury zprostředkující práci (brigády) a poslali mne v sobotu na brigádu. Do práce jsem dorazil včas, ale v práci mne poslali domů, že výrobní linky v sobotu nikdy neběží. Nechal jsem si u nich potvrdit výkaz práce od 14.00 do 14.00.

V písemném pokynu k přidělení zaměstnance stojí:
    ...
    2) Dočasné přidělení může být jednostranným prohlášením ukončeno ze strany dočasně přiděleného zaměstnance před uplynutím doby na kterou bylo sjednáno pouze v případě závažného porušení právních povinností ze strany Uživatele.
    3) Dočasné přidělení může být ze strany Uživatele jednostranným prohlášením ukončeno před uplynutím doby na kterou bylo sjednáno pouze v případě, že dočasný zaměstnanec závažným způsobem poruší pracovní kázeň či vnitřní předpisy platné u Uživatele, se kterými byl prokazatelně seznámen.
    4) Uživatel i zaměstnanec mohou ukončit dočasné přidělení z důvodů stanovených v zákoně číslo 262/2006 Sb., zákoník práce, v platném znění.

V případě, že já nenastoupím do práce mi agentura účtuje pokutu 300,- Kč jakožto náhradu škody dle zákoníku práce. Co ale když mi není umožněno nastoupit do práce? Mám taky právo na nějakou náhradu škody, či vymáhat pokutu?

Předem děkuji za odpověďi

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).