Hlavní navigace

Daňové přiznání a spolupracující osoba

  • (neregistrovaný) 212.80.67.---

    25. 1. 2011 18:47

    Dobrý den, ráda bych se zeptala na daňové přiznání:účetnictví a pod.chci výdaje paušálem (tj.60%) a sml.o dílo na poradenskou a konzultační činnost. To má můj manžel  a nevím jakým % ? Dělíme se 50% jako spolupracující. Děkuji moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 1. 2011 21:13

      bez přezdívky

      Dobrý den, paní Schwarzová,

      předpokládám, že Váš manžel podniká podle živnostenského zákona, pak se jedná o příjem podle § 7 odst. 1 písm. b) zákona o daních z příjmů a můžete uplatnit výdajový paušál ve výši 60 % z příjmů.

      S pozdravem

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).