Hlavní navigace

Úroky a bankovní poplatky

  • (neregistrovaný) 90.177.4.---

    25. 1. 2011 20:25

    Hezký den,
    jsem drobný živnostník a vedu daňovou evidenci. Chci se zeptat, zda všechny úroky na bankovním účtu a bankovní poplatky mohu sečíst do jedné položy, řekněme ke konci roku? Předpokládám, tedy že se jedná o daňové příjmy a výdaje...

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 1. 2011 20:52

      Rop

      Tak daňová evidence se má vést dle jednotlivých příjmů a výdejů. Takže každý pohyb na bankovním účtu by měl mít svůj odraz v daňové evidenci.

      Bankovní poplatky jsou daňově uznatelným náklady (tedy pokud nějaké platíte ... já tedy ne)

      Úroky jsou příjem. Otázka je zda je máte na účtu zdaněny srážkovou daní (pak to je nedaňový příjem) a nebo ne (pak to je příjem dle § 8 zákona o daních z příjmů)

    • 26. 1. 2011 9:06

      Jiří Kroužek (neregistrovaný) 90.177.4.---

      Děkuji za odpověď. Ještě poslední dotaz. V danové evidenci musím uvádět datum uvedené na přijatých/vydaných fakturách nebo jsou důležité ty z bankovního výpisu? Jde o to, že platby za některé faktury vystavené loni, dorazily až letos, ale já bych je klidně zdanil, abych to nemusel převádět do letošního roku...

    • 26. 1. 2011 13:44

      liliana (neregistrovaný) 94.74.229.---

      DE je o příjmech a výdajích, takže vystavené faktury 2010 uvedete v pohledávkách za rok 2010 a do příjmu  až v roce 2011, to znam. v době úhrady bankou  ve vašem případě

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).