Re: Vyplatí se být plátcem DPH?
Málo vstupních informací - ALE:
obecně (pro FO i PO do 1 mil. obratu):
Vznikají-li peníze u Vás (myšleno, tak že nenabízíte zboží, ale vlastní službu) a Váš většinový zákazník-odběratel je neplátce DPH a to je většina obyvatelstva, je výhodnější být neplátcem DPH, oproti konkurenci (plátci DPH) budete při stejné marži vždy o 19% levnější, tedy pro zákazníka - neplátce DPH.
Je to celé trošku složitější, než začnete, chce to kalkulačku a počítat a počítat a počítat.
P.S.
Vzhledem k minulému, současnému i asi budoucímu stavu "práva v česku"doporučuji dvě sróčka, jedno neplátce DPH(služby-držet obrat do 1 mil.) a druhé plátce DPH, pozor na ekonomicky spojené osoby. Snad jsem neuškodil, mám už nějaké to tzv. promile v oběhu.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
10. 8. 2007 20:22
Dobrý den,
chci rozšířit své podnikání o dovoz automobilů ze zahraničí (převážně EU). Vyplatí se mi být plátcem DPH, či nikoliv?
Děkuji za radu.