Dobrý den, za předpokladu, že má dcera daňový domicil v Maroku (což je jiná otázka), pak příjem z pronájmu daní samostatně v čechách, za obvyklých podmínek. Následně předpokládám, že by ten příjem měla zdanit i v Maroku (daní tam své celosvětové příjmy) s tím, že v návaznosti na česko-marockou smlouvu o zamezení dvojího zdanění by si měla být schopná daň zaplacenou v čechách nějakým způsobem započíst na marockou daň z tohoto příjmu.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
28. 1. 2011 10:48
Dobrý den,
ráda bych se pouze ujistila, zda postupujeme správně. Dcera žije i s rodinou v Maroku, kde má i daňový domicil, trvalý pobyt však má v Čechách. Vlastní byt, který od loňského roku pronajímá. Předpokládáme, že příjem z pronájmu bude daněn samostatně v Čechách, za obvyklých podmínek. Je to správně nebo můžete ještě doplnit nějakou informací?
Předem děkuji. L.Mašková