Hlavní navigace

Problémy s přepisem a odhlášením vozidla

• (neregistrovaný) 213.168.179.---

2. 9. 2007 12:41

Dobrý den.
    Dne 30.5.07 jsem prodal svoje vozidlo za 18tis. V kupní smlouvě je uvedeno snad vše potřebné(cena, vin, rv.,spz,č.motoru,stav tachometru...rodné čísla obou stran a ujednání, že vozidlo bude nejdéle přepsáno do 25 prac.dní.)
    Poté při přepisu nám bylo oznámeno, že auto na kupujícího nemohu odhlásit, jelikož je slovák a nemá nějaké povolení od příslušeného uřadu k trvalému pobytu u nás(tuším od cizinecké policie) a že to musí přihlásit u nich. Tudíž jsem mu vystavil plnou moc na cca 10 dní k věci přepisu automobilu dle kupní smlouvy. Včera 1.9.07 mě poslali tito kupující sms, že se vrátili ze Slovenska, kde jim auto nemohli přepsat a že auto musí prodat, tak prý jen abych věděl že neměli žádné komplikace a když najdou kupce, že se ozvou.
    Chci se zeptat, jak se mě to skutečně týká, když auto už je vlastně 3 měsíce prodané, na což mám doklad(kupní smlouva), povinné ručení jsem zrušil při prodeji auto(opět mám doklad) a vím, že oni u stejné pojištovny nechali udělat povinné ručení na sebe. Mohl by mi někdo prosím, vysvětlit tyto nejasnosti ? Případně co s tím můžu nebo mám dělat.
    Mně přijde trochu absurdní starat se o vozidlo, které už není dávno moje a přeci já nemohu za to, že kupující auto nepřepsali. Snad je problém alespoň trochu srozumitelný, děkuji za odpovědi a přeji hezký den.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).