Na rodič.dovolené a prohláš. poplatníka

  • (neregistrovaný)

    4. 9. 2007 12:46

    Dobrý den,
    nastoupila jsem do práce na dohodu o provedení práce při rodičovské dovolené a chtěla bych se zeptat, zda mám pořád nárok podepsat si prohlášení poplatníka daně a mít odpočet na sebe. Jinde ho podepsané nemám.
    děkuji předem

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 9. 2007 12:51

      Jiřka (neregistrovaný)

      Re: Na rodič.dovolené a prohláš. poplatn
      Zaměstnanec si může vybrat, u kterého zaměstnavatele podepíše prohlášení a bude uplatňovat slevu. Pokud nemáte podepsané u svého zaměstnavatele, u kterého jste na rodičovské, můžete podepsat zde u té dohody. A kdybyste tam, kde jste na rodičovské, měla podepsané (podepisuje se na každý rok znovu), ale vlastně žádnou slevu tam neuplatňujete, protože tam nemáte žádný výdělek, tak ten podpis můžete odvolat a podepsat u té dohody.

    • 4. 9. 2007 14:03

      andrea (neregistrovaný)

      Re: Na rodič.dovolené a prohláš. poplatn
      Mám totiž tu dohodu u stejného zaměstnavatele, ale na jinou práci.Takže to můžu taky, neměl by být problém, že? Děkuji Vám

    • 4. 9. 2007 15:12

      Jiřka (neregistrovaný)

      Re: Na rodič.dovolené a prohláš. poplatn
      V tom případě u něj podepsané prohlášení přece máte (pokud jste ho na letošek podepsala. Pokud ne, tak jej podepište). Prohlášení se totiž nepodepisuje u jednotlivého pracovního poměru, ale u jednotlivého zaměstnavatele. Takže i kdybyste u něj pracovala na několik pracovních poměrů nebo dohod, prohlášení byste podepsala u něj jako u zaměstnavatele, nikoli třeba jen k Vámi vybranému pracovnímu poměru. Všechny výdělky u téhož zaměstnavatele by Vám byly daněny dohromady.

    • 4. 9. 2007 15:29

      andrea (neregistrovaný)

      Re: Na rodič.dovolené a prohláš. poplatn
      Jasně, už je mi to jasné. Děkuji pěkně a krásný den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).