Re: návrh na exekuci
>Dostal se mi do ruky dotaz na mého zamšstnance z
>exekučního úřadu, jaká výše mu bude sražena v případě
>vyhotovení exekučního příkazu srážkou ze mzdy.
>
>Jde mi o to, zda jsem správně vypočítal částku
>nezabavitelnou a částku, kterou mu lze srážet. prosím všechny
>chytré o kontrolu a pomoc, je to moje první exekuce.
>
>zaměstnanec má čistou mzdu 9450,-. Nezabavitelnou
>částku jsem spočítal na 7586, a částku, kterou lze
>strhávat na nepřednostní pohledávku (je to multiservis nebo
>něco takového) na 1864,-. Takže mu srazím na exekuci
>1864,- a vyplatím 7586,-. Ještě podotýkám, že
>zaměstnanec je rozvedený, má jedno dítě, na které platí výživné
>manželce, ale to mu z platu neztrháváme, to si platí
>sám, dává jí to do ruky. Žádné srážky ze mzdy mu
>neprovádíme.
>
>Děkuji za reakce.
Počítáte dobře, ale kdyby vám přinesl rozhodnutí soudu, že má platit výživné, tak byste mu mohl počítat jednu vyživovanou osobu.
>
>
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
14. 9. 2007 13:56
Dostal se mi do ruky dotaz na mého zamšstnance z exekučního úřadu, jaká výše mu bude sražena v případě vyhotovení exekučního příkazu srážkou ze mzdy.
Jde mi o to, zda jsem správně vypočítal částku nezabavitelnou a částku, kterou mu lze srážet. prosím všechny chytré o kontrolu a pomoc, je to moje první exekuce.
zaměstnanec má čistou mzdu 9450,-. Nezabavitelnou částku jsem spočítal na 7586, a částku, kterou lze strhávat na nepřednostní pohledávku (je to multiservis nebo něco takového) na 1864,-. Takže mu srazím na exekuci 1864,- a vyplatím 7586,-. Ještě podotýkám, že zaměstnanec je rozvedený, má jedno dítě, na které platí výživné manželce, ale to mu z platu neztrháváme, to si platí sám, dává jí to do ruky. Žádné srážky ze mzdy mu neprovádíme.
Děkuji za reakce.