Přehledy za ZP a SP - kdy poslat ??

  • (neregistrovaný)

    14. 9. 2007 16:24

    Dobrý den, chci se zeptat, pokud má firma výplatní termín 15.dne v měsíci, musí být i do tohoto data odeslané přehledy? Co se stane, pokud to bude odeslané o den,dva později? Platby budou odeslané v termínu..
    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 9. 2007 16:29

      Ludmila (neregistrovaný)

      Re: Přehledy za ZP a SP - kdy poslat ??
      Odesíláme vždy do stejného termínu jako platbu.
      Pokud bude zpoždění jednou, tak snad dva dny se dají tolerovat, ale nemám zkušenost.

    • 14. 9. 2007 16:41

      danca (neregistrovaný)

      Re: Přehledy za ZP a SP - kdy poslat ??
      My také zasíláme spolu s platbami ale dnes se stalo, že to nemá kdo podepsat, takže zašleme zřejmě v pondělí, no snad se nic nestane.
      I tak děkuji za reakci :-)

    • 15. 9. 2007 6:50

      beta (neregistrovaný)

      Re: Přehledy za ZP a SP - kdy poslat ??
      zdravotní pojišťovna 592/1992 § 25
      (3) Zaměstnavatelé jsou povinni nejpozději v den splatnosti pojistného předat každé zdravotní pojišťovně, u které jsou pojištěni jejich zaměstnanci, přehled o platbách pojistného..., tzn. u vás 15. Patnáctého připadá na sobotu. Správně je to tak, že již při nahlášení výplatního termínu na ZP stanovíte 15. v měsíci a zároveň oznámíte, že v případě, připadne-li tento den na svátek, so-ne, je výplatním dnem následující pracovní den. To samé pak platí i pro platby. Pokud takto máte ošetřené, pak v klidu můžete poslat přehledy i platby další prac.den, ve vašem případě v pondělí 17. Ale co vím, ZP po tomto až tak moc nejdou (zatím)

    • 16. 9. 2007 19:45

      ilona (neregistrovaný)

      Re: Přehledy za ZP a SP - kdy poslat ??
      NA OSSZ
      den pro výplatu stanoven na 15-tého v měsíci, jestli-že připadne tento den na sobotu, neděli, zasílá se přehled první pracovní den po tomto datu, tj. v pondělí. Mělo by stačit datum odeslání na obálce. Je to tak srpávně

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).