Re: auto z EU
1). Sdružení nemůže pořizovat majetek. Majetek mohou pořizovat jednotliví účastníci, kteří vloží auto do OM a jenom vlastník může následně i odepisovat.
2). Co se týká DPH, bude odlišný postup při koupi staršího auta a při koupi nového dopravního prostředku, definovaného v ZDPH § 4 odst. 3 písm. b).
3). Kupující poskytne prodávajícímu své DIČ a uvede ve svém DP k DPH.
Pokud budete kupovat od plátce:
Při pořízení staršího auta uvedete DPH na ř. 220 a v případě nákladního auta i na ř. 320, pokud budete mít DD (u osobního auta nelze uplatnit DPH na vstupu) .
Pokud budete kupovat od neplátce, nebo od plátce ve zvláštním režimu (nutno doložit), pak se DPH nebudete zabývat.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
16. 9. 2007 18:14
Chceme si koupit jako sdružení bez pr. subj. ojete auto v EU v bazaru.
Toto uato chceme vložit do podnikání. Jak to bude s DPH, když bude toto auto dražší než 326 000 Kč. Kam to uvést v hlášení DPH.