Hlavní navigace

Pracujíce při předčasném důchodu

  • (neregistrovaný) 82.142.65.---

    17. 9. 2007 7:32

    Dobrý den,můžu zkonzultovat? Přiznán předčasný důchod,zatím neznám- buď § 30 nebo 31. Podmínky pro výdělečnou činnost - ohlašovací povinnost na OSSZ,výdělečná činnost na DPP - nárok na důchod ano, VČ pracovní poměr - na dobu nejdéle 1 roku,ztrácí nárok na výpatu důchodu, ale jen na dobu do dovršení důchodového věku. Pokud dovrší důch.věk,může pracovat na dobu nejdéle 1 roku,přísluší i výplata důchodu.Bude muset podat žádost o uvolnění důchodu. Pokud by takto přerušil výplatu SD,je pro něho dobré odpracovat vždy celých 90 kal.dnů,které tehdy chyběly a měl za to srážku.Pokud by odpracoval celých 90,180 .. kal dnů, pak by musel požádat o přepočet důchodu? Zapomněla jsem na něco ? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).