Hlavní navigace

Potvrzení policie - neznámý pachatel

• (neregistrovaný) 83.208.167.---

17. 9. 2007 13:18

Dobrý den, prosím vás, víte, jak má vypadat potvrzení policie, že škodu způsobil neznýmý pachatel? Ve skladě nám ukradli pár "maličkostí" za cca 25000.
    Policie šetřila a vystavila Usnesení, že se věc ODKLÁDÁ - odůvodnění: ...Po pachateli ... bylo pátráno za využití všech dostupných prostředků.... Přes dosud prováděná prověřování se... nepodařilo zjistit pachatele a odcizení věci vypátrat. Po pachateli a věcech se i nadále pátrá.
    Obávám se, že tohle asi není to potvrzení, které mi umožní dát škodu do daňových nákladů. Co myslíte?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 9. 2007 13:49

pája (neregistrovaný) 82.113.40.---

Re: Potvrzení policie - neznámý pachatel
      Nejsem daňař, ale Usnesení policie o odložení věci je oficiální platný dokument, kterým se prokazuje daná skutečnost před soudem, státními orgány, tak proč ne do daní? Žádné jiné potvrzení Vám nedají, postup je daný trestním řádem.

• 18. 9. 2007 13:44

IvanaB (neregistrovaný) 83.208.167.---

Pájo, moc děkuji za odezvu. Já právě ten postup daný trestním řádem neznám a naivně bych čekala vyjádření policie, že trestný čin spáchal neznámý pachatel. Takto mi to připadá jen, že mi oznamují, že se trestný čin stal, policie šetřila, zatím nevyšetřila, tak to odkládají.

• 18. 9. 2007 13:58

pája (neregistrovaný) 82.113.40.---

je to § 159a tr.řádu, odst.(4), .....odloží též tehdy, pokud se nepodařilo zjistit skutečnosti opravňující zahájit trestní stíhání...tzn. i tehdy, když není pochatel znám. Pokud zjistí později, zahájí tr.stíhání později.

• 18. 9. 2007 14:02

IvanaB (neregistrovaný) 83.208.167.---

Mo děkuji, Pájo, takže pokud zůstane pachatel skutečně neznámý, žádné další sdělení od policie následovat nebude. Přeji příjemný den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).