Re: Pojištění firemního auta
část pro rok 2008 zaúčtujete 381/321 ( nebo 379-podle toho jak účtujete pojišťovnu) přímo v dokladu. Na konci roku při inventarizaci zůstatků účtů si doložíte z čeho se zůstatek účtu skládá a na začátku roku 2008 zaúčtujete 548/381. Můžete jednou položkou, nebo si to rozúčtovat na čtvrtletí, nebo měsíce atp. jak vám to bude pro účto nejlépe vyhovovat.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Špehování konkurence za pár stovek: Jak najít jejich slabiny a vytěžit z toho maximum
Mzdové účetnictví v roce 2025 aneb krátké ohlédnutí končícím rokem
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
25. 9. 2007 13:47
Naše firma si pořídila auto v září. Jednorázově zaplatila povinné i havarijní pojištění na celý pojistný rok (tj. do září 2008). Do daňově uznatelných výdajů letošního roku dám jen poměrnou část, tj. září - prosinec 2007. Jak zaúčtuju zbytek částky ? Pak si to musím pohlídat a přeúčtovat - s jakým datem ? Děkuji. J.