Hlavní navigace

Bytové družstvo - SJM

  • (neregistrovaný) 90.176.66.---

    27. 9. 2007 8:33

    Hezký den přeji,

    v diskuzi http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=320673 jsem se dočetla, že nemusím převádět členství bytu na manžela, prosím Vás, ví někdo z Vás, kdy a jak to mám udělat?

    Předem Vám mockrát děkuji!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 9. 2007 13:24

      Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: Bytové družstvo - SJM
      Ten dotaz směřoval na to, jak se vyhnout společnému jmění. Pokud bude převod do osobního vlastnictví za stejných podmínek jako u toho dotazu, pak se to týká jen Vás, tak co byste ještě chtěla dělat? Nebo naopak chcete společné členství?

    • 27. 9. 2007 13:31

      Katerina (neregistrovaný) 90.176.66.---

      Re: Bytové družstvo - SJM
      No, nevěděla jsem, zda třeba nemám napsat nějaký papír, že dobrovolně nepřevádím členství v Družstvu na manžela... Já jsem totiž ještě sepsala smlouvu o převodu do OV za svobodna (i družstevník jsem už za svobodna), ale návrh na vklad bude až nyní, kdy už jsem vdaná. A náš právník mi říkal, že je důležitý ten návrh na vklad a také už je byt po svatbě ve spol.jmění manželů, takže už vlastně byt kupujeme oba dva... Prý máme sepsat smlouvo o zúžení majetku a pak teprve můžu převádět byt jen na své jméno... Proto mě výše jmenovaná diskuze překvapila a trochu se v tom začínám ztrácet...

    • 27. 9. 2007 14:17

      Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: Bytové družstvo - SJM
      Tak radši si ještě počkejte na místní odborníky na bytovou problematiku, ale zatím bych si dovolila skromný svůj názor:

      Byt po svatbě nemůže být ve společném jmění manželů, neboť jeho práva jste nabyla před svatbou a do společného jmění spadá jen majetek nabytý za trvání manželství. Vznikem manželství se manžel nestává členem družstva. Pokud jste členem družstva jen Vy, pak jediný, komu mohou převést byt do vlastnictví, jste opět jen Vy. Nic na tom nemění skutečnost, že teprve nyní - po svatbě - se podává návrh na vklad.

    • 27. 9. 2007 17:00

      Pavel (neregistrovaný) 80.188.169.---

      Re: Bytové družstvo - SJM
      Domnívám se, že se Ivča1 v bytové problematice orientuje velmi dobře.

      Jen doplním §:
      § 703 a 704 ObčZ společné členství v družstvu (ne) a společný nájem (ano)

      § 227/2 ObchZ vznik členství v družstvu

      § 23/1 ZoVB převod jednotek bytových družstev

      Hezký prodloužený víkend!

    • 27. 9. 2007 23:18

      Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: Bytové družstvo - SJM
      Jsem ráda, že jste zareagoval (tajně jsem v to doufala:-)), nechci šířit bludy, spíš náhoda, že o tom maličko něco vím (ne z vlastní zkušenosti), takže dobrou orientací bych to fakt nenazývala...

      Hezký večer!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).