Hlavní navigace

Neohlášení brigády ÚP+roč.příjmy 2006

• (neregistrovaný) 85.160.24.---

27. 9. 2007 10:10

Dobrý den,
    mám velkou prosbu. V roce 2006 jsem byla hlášená do 31.8.2006 na ÚP (poté student od 1.9.). Měla jsem od konce července do záři brigádu DPP, kde jsem dostala (na začátku září) 3315 Kč,-...jenže jsem nevěděla, že to musím ohlásit ÚP. V nynější době chci požádat o přídavky na dítě, kde se musí vypnit doklad o výši rořního přjmu za rok 2006 a tedy vyplnit i dohody o provedení práce. Myslíte, že to je velký problém, když se ÚP doví, že jsem jim tu brigádu nenahlásila? Děkuju všem za odpovědi

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 9. 2007 10:29

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Neohlášení brigády ÚP+roč.příjmy 200
      Ano, pokud si tam toho všimnou a budou v tom rýpat, měla byste problém. Tak tam tu dohodu raději nepřiznávejte, v podstatě nemají šanci se dozvědět, že jste nějakou dohodu měla.

• 27. 9. 2007 14:39

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Mám na to trochu jiný názor- raději bych si příjmy nechala vyplnit,protože si můžete přivodit vracení event.přeplatků na dávkách(přídavkách) za celou dobu jejich pobírání. Je fakt, že se na to přijít nemusí, ale zrovna tak se nemusí přijít na to, že jste existenci brigády nenahlásila.Vyřizuje to zas jiné oddělení na ÚP ,záleží jak mají informace o tom propojené mezi sebou.

• 27. 9. 2007 16:04

blbeček (neregistrovaný) 80.95.112.---

Teď jsem našla takový odstaveček přímo na stránkách mpsv (pro všechny, co mají podobný problém):
      http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/navod#k14
      (viz.poslední věta o krátkodobém zaměstnání) - nepíšou tam, že tato dohoda s ÚP musí být písemně podložená....tak co Vy na to?

Ano, možné to je, ale musíte postupovat podle jedné z následujících možností. Kombinace uvedených možností je povolena, ale pozor: odměny z přivýdělků se sčítají a nesmí přesáhnout polovinu minimální mzdy.
      • Pracovní nebo služební poměr – činnost vykonávaná v rozsahu kratším než polovina stanovené pracovní doby a měsíční výdělek roven max. polovině minimální mzdy (v současnosti se jedná o 4000,- Kč hrubého).
      • Dohoda o provedení práce – měsíční odměna rovna max. polovině minimální mzdy.
      • Dohoda o pracovní činnosti – měsíční odměna rovna max. polovině minimální mzdy.
      Pozor! Ve všech výše uvedených případech je povinnost nahlásit na úřadě práce, že pracujete, den před nástupem do práce a do 8 kalendářních dnů pak je třeba tuto skutečnost doložit.
      • Krátkodobé zaměstnání – po dohodě s úřadem práce, a to maximálně na 3 měsíce. Odměna není sledována.

• 27. 9. 2007 17:08

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Tak ta poslední věta je pro mě novinkou. Ale i kdyby odměna nebyla sledována, říká se zde, že po dohodě s ÚP. Z toho plyne, že by ta Vaše práce musela být projednána s ÚP předem a to nebyla.

• 27. 9. 2007 18:20

blbeček (neregistrovaný) 85.160.40.---

U ostatních přivýdělků se píše, že máme doložit smlouvou. U krátkodobé se toto nepíše, takže to může být projednáno i ústně. Ve skutečnosti jsem jí v červnu říkala, že si chci přes prázdniny najít nějakou brigádu a ona jen, že si mám ohlídat výdělek, ale nic o oznámení mi neřekla. Nevím, jestli máte představu, jak to chodí na ÚP, ale moje pracovnice mi věnovala slabé 4minuty a vše bylo v rychlosti s pocitem, že jí otravuju... Každopádně moc děkuji za cenné rady a ještě to promyslím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).