Hlavní navigace

Zahraniční DPH

  • (neregistrovaný) 80.188.170.---

    27. 9. 2007 10:11

    Dobrý den, pokud nakupuji zboží (konkrétně náhradní díly z Rakouska) a na faktuře je zahr.DPH jak poznám, zda uplatním na toto DPH plný odpočet nebo neuplatním (viz. par.15) a jak je to s poskytnutím služby z EU a odpočty? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 9. 2007 10:31

      an (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Zahraniční DPH
      Pokud jste plátce a požizujete zboží z jiného čl. státu EU, pak prodejci poskytnete své DIČ a budete pořizovat bez DPH. Vám vzniká povinnost v ČR si sám daň vypočítat a uvést v DP na výstupu a zároveň, pokud splňujete podmínky a máte DD, si uplatníte daň i na vstupu. Melze si uplatnit zahraniční DPH v podávaném DP k DPH v ČR.
      U sluřeb je situace složitější. Musíte se řídit § 10.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).