Hlavní navigace

DPH - nájmy bytů a neb.prostor

  • (neregistrovaný) 90.176.2.---

    27. 9. 2007 10:17

    Prosím o radu jak postupovat: Můj klient je plátcem DPH od 1.1.05.
    Podniká jako truhlář, mimo to má bytový dům s neb.pr.. Příjmy z nájmů bytů a neb.pr. jsem uváděl v § 9 mimo daňovou evidenci,
    tím se mi nedostaly do přiznání k DPH za celé období. Jak mám postupovat, když jsem až nyní zjistil, že tyto příjmy dle § 51 zákona o DPH mají být uvedeny v př.k DPH v jednotlivých črvrtletích?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 9. 2007 10:27

      an (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: DPH - nájmy bytů a neb.prostor
      Podejte dodatečná daňová přiznání. Uvedete v ř. 530. Byť se na výsledné daňové povinnosti nic nezmění, tato povinnost vyplýná ze zákona + § 103.

    • 27. 9. 2007 10:59

      Jaromír (neregistrovaný) 77.104.253.---

      Re: DPH - nájmy bytů a neb.prostor
      Možná se na daňové povinnosti něco změní, jestli si uplatnil odpočet DPH u plnění vztahujících se k těm pronájmům (a neodváděl zřejmě DPH na výstupu, jak usuzuji z dotazu), tak ta měla být zcela nebo částečně krácena (snížen nárok na odpočet).

    • 27. 9. 2007 11:19

      Láďa (neregistrovaný) 90.176.2.---

      Re: DPH - nájmy bytů a neb.prostor
      Žádný odpočet, který by se vztahoval k nájmům, si neuplatňoval.
      Děkuji za odpovědi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).