Hlavní navigace

OT pro Jiřku

  • (neregistrovaný)

    27. 9. 2007 17:34

    Paní nebo slečno Jiřko mám k vám ještě prosbičku která se týká mého včerejšího dotazu na téma pracovní doba. Jednalo se tam o prodavačky jestli si teda vzpomínáte. Samozřejmě prodavaček bude víc to jsem dala jako příklad. Můj dotaz zní: přečetla jsem si § ZP týkající se výše uvedného a fakt jsem nepochopila přesně rozdíl mezi rovnoměrným a nerovnoměrným rozvržením prac. doby. Vy jste mi řekla že v mém případě by se jednalo o nerovnoměrné rozvržení. V Zp jsem se dočetla že rovnoměrné rozvr. (buď do 40 hod/týden nebo nesmí zásadně překročit 9 hodin). Tady nechápu když teda budou pracovat 9 hodin tak se bude jednat o rovnoměrné rozvžení? Nebo jsem už z toho osel a už tomu vůbec nerozumím. Děkuji předem pokud mi odpovíte Zuzana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 9. 2007 22:30

      Jiřka (neregistrovaný)

      Re: OT pro Jiřku
      O rovnoměrné rozvržení se jedná tehdy, když je prac. doba toho pracovníka rovnoměrně rozvržená a roto rozvržení se nemění. Např. je rozvržena po až pá po 8 h. Nebo po, út, st, so, ne. Nebo třeba po až čt po 9 h, pá 4 h. Pokud každá Vaše prodavačka bude mít takto pravidelně rozvrženou prac. dobu, pak půjde o rovnoměrné rozvržení. Pokud ji ale rozvrhnete např. že jeden přijde prodavačka 4 x do týdne a další týden 3x a další týden 5 x atd., pak půjde o nerovnoměrně rozvrženou dobu.

    • 28. 9. 2007 15:16

      graver (neregistrovaný)

      pravidla!
      1. Prosbičky ke svému včerejšímu dotazu prosím doplňujte ke svému včerejšímu dotazu a nezakládejte nové téma.
      2. Svým příspěvkům dávejte smysluplné názvy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).