Hlavní navigace

Vypoved po RD

• (neregistrovaný) 213.210.179.---

27. 9. 2007 22:03

Dobry vecer,
    mela bych nastoupit pocatkem rijna po rodičovské dovolene do prace, ale zamestnavatel pro me nema praci, proto jsme se "dohodli" na odchodu s tří měsíčním odstupnym. Zamestnavatel mi řekl, abych si podala vypoved dohodou, kde bude uvedeno to 3mesicni odstupne. Je to mozne resit timto způsobem, nebo mi musi dat vypoved on z duvodu nadbytecnosti, kde by ovsem mela byt i dvoumesicni vypovedni lhůta = je povinna, nebo to lze resit bez ni?
    Kdyby to slo pres tu dohodu, nemate nekdo formular, jak by pak takova vypoved vypadala?
    dekuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 9. 2007 22:53

p. (neregistrovaný) 83.148.49.---

Re: vypoved po RD
      >Dobry vecer,
      >mela bych nastoupit pocatkem rijna po rodičovské
      >dovolene do prace, ale zamestnavatel pro me nema praci,
      >proto jsme se "dohodli" na odchodu s tří měsíčním
      >odstupnym. Zamestnavatel mi řekl, abych si podala vypoved
      >dohodou, kde bude uvedeno to 3mesicni odstupne. Je to
      >mozne resit timto způsobem, nebo mi musi dat vypoved on z
      >duvodu nadbytecnosti, kde by ovsem mela byt i
      >dvoumesicni vypovedni lhůta = je povinna, nebo to lze resit
      >bez ni?
      >Kdyby to slo pres tu dohodu, nemate nekdo formular,
      >jak by pak takova vypoved vypadala?
      >dekuji

Výpověď dohodou je právní nesmysl.Buď je dohoda = dvoustranný právní akt, nebo výpověď = jednostranný právní akt. A výpověď by vám měl dát zaměstnavatel = 2 měs. výp. lhůta + 3 měs. odstupné. Můžete se ale také dohodnout na ukončení PP z důvodu nadbytečnosti s odstupným. Lhůta povinná není, ale můžete se bez ní připravit o 2 platy, protože pokud pro vás nemá práci, je to překážka na straně zaměstnavatele. Ale můžete se dohodnout, že místo výpovědní lhůty vám dá 2+3 platy odstupného.
      >
      >
      >

• 28. 9. 2007 18:30

Verča (neregistrovaný) 77.48.45.---

Re: vypoved po RD
      Já bych to řešila dohodou z důvodu NADBYTEČNOSTI ke dni ukončení RD a požadovala bych 5 platů (2 za výpovědní dobu a 3 ze zákona) odstupného (výhodné pro obě strany - neodvádí se ZP a SP) nebo ať vám dá výpověď, která začne běžet dnes již od 1. 11. - 31. 12. a pak 3 platy odstupného. Buď vám nějakou práci odpovídající PS dá nebo vás bude muset nechat doma na překážkách na straně zaměstnavatele.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).