Hlavní navigace

Rodičovská dovolená a pracovní poměr.

• (neregistrovaný) 213.175.50.---

1. 10. 2007 14:36

Můžeme se zaměstnankyní, která pobírá rodičovský příspěvek (měla by do listopadu) a nechce o něj přijít, uzavřít hlavní pracovní poměr na 8 hodin denně, když bude dítě dávat na 4 hodiny do školky a pak ho bude hlídat babička?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 10. 2007 14:55

ara (neregistrovaný) 83.148.6.---

Re: Rodičovská dovolená a pracovní poměr
      Pokud bude dítě 4 h ve školce přijde vždy o rodičovský příspěvek, dítě může dát pouze na 5 dní v měsíci (hlídat ho může kdo z příbuzných chce) a vydělat si může kolik chce a o rodičák do 4 let věku dítěte nepřijde.
      Teď jsem řešila tento případ.

• 1. 10. 2007 15:04

Mirka V. (neregistrovaný) 195.39.100.---

Není to pravda, o rodičovský příspěvek nepřijde pokud bude dítě na 4 h ve školce každý den. Nesmí tyto 4 hodiny přesáhnout. Zaměstnaná může být na 8 hodin denně a vydělat si kolik chce. Toto se mě týká. Malý bude mít v říjnu 4 roky. Do konce října ho musím dávat jen na 4 hodiny denně a pak v listopadu může na celý den-to už se mi nebude vyplácet rodičák.

• 1. 10. 2007 16:37

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Aro, nevím, jak jste to vyřešila a o jaký šlo případ, ale podmínkou je: dítě do 3 let - nedávat dítě do předškolního zařízení na víc, než 5 dní v měsíci. Dítě od 3 let - ne na víc, než 4 h denně. Od nového roku má být ta druhá podmínka rozšířena o další variantu - nebo ne na víc, než 5 dní v měsíci.

• 1. 10. 2007 15:00

xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

může pracovat na 8 hod./den, omezená výše výdělku není (podmínkou pobírání rodič.příspěvku je jen, zda splňuje řádnou péči o dítě - a to by snad měla)

• 1. 10. 2007 17:54

Markéta (neregistrovaný) 213.175.50.---

Mě jen vrtalo hlavou, jak může osobně řádně pečovat o dítě, když bude v práci. Mám obavu, že když pošlu na sociálku její přihlášku, kde uvedu, že bude pracovat 5 dní v týdnu 8 hodin denně a ze školky pošlou hlášení, že její dítě nastoupilo byť jen na 4 hodiny denně, tak aby jí to automaticky nestopli. Dítěti budou v listopadu 4 roky, tak jestli nebude lepší s ní uzavřit teď dohodu o pracovní činnosti na 4 hodiny a pak od 1.11., kdy její dítě dovrší 4 roky, normální pracovní smlouvu na hlavní pracovní poměr.

• 1. 10. 2007 18:16

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Přečtěte si Zákon o státní sociální podpoře 117/1995. Tam jsou vyjmenovány jednotlivé dávky a podmínky nároku na ně. Rodičovský příspěvek opravdu náleží, pokud je splněna podmínka, že dítě mladší 3 let nenavštěvuje ...... a dítě starší 3 let nenavštěvuje předšk. zařízení déle než 4 h denně. Pokud úřad dostane takto od školky potvrzení, nic jí nestopnou, nemusíte mít obavy. Ona může chodit do práce třeba 24 h denně 7 dní v týdnu nebo podnikat a vydělávat neomezeně. Nic z toho není pro pobírání rodičovského příspěvku rozhodující.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).