Hlavní navigace

Výpočet mateřské dovolené

• (neregistrovaný) 212.96.164.---

1. 10. 2007 15:24

Dobrý den,
    jsem zaměstnaná u zaměstnavatele od 15.8.06. Od 5.4.07 jsem v neschopnosti (rizikové těh.), malá organizace. Od 1.10.07 jsem nastoupila na mateřskou,Vím, že se počítá mateřská za celý odprac. rok, ale když jsem byla v neschopnosti - z čeho to budou v práci počítat, z vyměřovacích základů??
    Ještě jeden dotaz, od 1.10.07 jsem změnila pojišťovnu, zaměstnavateli jsem to oznámila, musím dojít na starou pojistovnu a vse ji nahlasit, nebo se to automaticky nejak prehlasuje???
    Dekuji za odpoved a pomoc, Lucie

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 10. 2007 17:27

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Výpočet mateřské dovolené
      Mateřské dávky se budou počítat ze součtu výdělků (vyměřovacích základů pro odvod pojistného) od 1.10.06 až 30.9.2007 (nemocenské dávky se do toho nepočítají). Tento součet výdělků bude podělen kalendářními dny v uvedeném období, od kterého se nejprve odečtou všechny kalendářní promaroděné dny, dny neplaceného volna nebo OČR v tomtéž období. Vyjde průměr na den z kterého se dalším postupem vypočítá denní mateřská dávka.
      S tou pojišťovnou - předpokládám, že si to mezi sebou vyřídí. (když jsem přešla z VZP na vojenskou, také jsem se na VZP neodhlašovala).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).