Hlavní navigace

Pronájem nebyt.prostor do obratu DPH?

  • (neregistrovaný) 91.127.197.---

    1. 10. 2007 16:04

    Účetní jednotka (neplátce DPH) pronajímá dle smlouvy o nájmu nebytových prostor cca 1x1m pro účely umístění výherních automatů. Zahrnuje se příjem z tohoto pronájmu do obratu 1 mil. pro DPH? Myslím,že podle §6 zákona o DPH by muselo jít o příležitostný pronájem,aby se tento příjem nezahrnoval do obratu.
    Můžete prosím poradit?
    Předem děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 10. 2007 18:48

      Jana8 (neregistrovaný) 89.176.209.---

      Re: Pronájem nebyt.prostor do obratu DPH
      Ano. Příjmy z pronájmu se zahrnují do obratu. Dlouhodobý pronájem nelze považovat za příležitostný.

    • 1. 10. 2007 21:40

      Magda (neregistrovaný) 217.117.217.---

      Re: Pronájem nebyt.prostor do obratu DPH
      Naopak, dlouhodobý pronájem je osvobozen od DPH, zatímco krátkodobý není, takže pokud jde o "pronájem nebytových prostor", pak se příjem z tohoto pronájmu do obratu pro DPH nezahrnuje.

    • 1. 10. 2007 21:43

      Magda (neregistrovaný) 217.117.217.---

      Re: Pronájem nebyt.prostor do obratu DPH
      oprava:...pokud je to pro účetní jednotku příležitostná činnost...nejedná se tedy o rozdíl mezi dlouhodobým a krátkodobým pronájmem, ale o typ činnosti....

    • 2. 10. 2007 12:58

      Sylva (neregistrovaný) 78.98.59.---

      Re: Pronájem nebyt.prostor do obratu DPH
      Děkuji za odpovědi, ale moc z toho chytrá nejsem. O příležitostnou činnost se nejedná, je to pronájem celoroční. Tak teda do obratu ano nebo ne?

      Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).