Hlavní navigace

Zpětný odečet DPH?

  • (neregistrovaný) 145.225.60.---

    2. 10. 2007 10:22

    Dobrý den,

    člověk který podniká na ŽL (realitní činnost) od 1.2.2007 a od 3.7.2007 se stal plátcem DPH (dobrovolně). Může si odečíst i DPH placené před červencem 2007? Např. za tiskárnu kterou koupil v březnu nebo z účtu za paušál za telefon?

    Děkuji Martina

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 10. 2007 11:24

      PROSÍM (neregistrovaný) 145.225.60.---

      zpětný odečet DPH?-PROSÍM PORAĎTE
      >Dobrý den,
      >
      >člověk který podniká na ŽL (realitní činnost) od
      >1.2.2007 a od 3.7.2007 se stal plátcem DPH (dobrovolně).
      >Může si odečíst i DPH placené před červencem 2007? Např.
      >za tiskárnu kterou koupil v březnu nebo z účtu za
      >paušál za telefon?
      >
      >Děkuji Martina

    • 2. 10. 2007 12:47

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: zpětný odečet DPH?-PROSÍM PORAĎTE
      Postup podle § 74 zákona o DPH. Odpočet možno uplatnit u obchodního majetku - řádně zaevidovaného jako majetek. U služeb uplatnit nelze.

    • 2. 10. 2007 12:51

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: zpětný odečet DPH?-PROSÍM PORAĎTE
      Lze uplatnit u obchodního majetku pořízeného za 12 posledních měsíců přede dnem účinnosti registrace ( dle inventury ke dni účinnosti registrace) viz §74 a to v pouze v prvním podávaném přiznání.
      Bacha - musíte o uplatněnou DPH snížit výdaje pro DPFO.
      Zuzik

    • 2. 10. 2007 13:07

      Martina (neregistrovaný) 145.225.60.---

      Re: zpětný odečet DPH?-PROSÍM PORAĎTE
      Děkuji. Všechno z čeho neuplatňuji DPH počítám pro DPFO i s DPH a z čeho uplatňuji DPH tak počítám bez DPH? Říkám to správně?:)
      Právě že v říjnu budeme podávat první přiznání k DPH tak jsem nevěděla co všechno zahrnout.
      Ještě jedna otázečka, může když je plátce DPH uplatňovat výdaje paušálně? (ještě nevíme co výjde lépe)

    • 2. 10. 2007 13:14

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: zpětný odečet DPH?-PROSÍM PORAĎTE
      >>>>Dobrý den,
      >>>>
      >>>>člověk který podniká na ŽL (realitní činnost) od
      >>>>1.2.2007 a od 3.7.2007 se stal plátcem DPH
      >>>>(dobrovolně).
      >>>>Může si odečíst i DPH placené před červencem 2007?
      >>>>Např.
      >>>>za tiskárnu kterou koupil v březnu nebo z účtu za
      >>>>paušál za telefon?
      >>>>
      >>>>Děkuji Martina
      >>
      >>Lze uplatnit u obchodního majetku pořízeného za 12
      >>posledních měsíců přede dnem účinnosti registrace (
      >>dle
      >>inventury ke dni účinnosti registrace) viz §74 a to v
      >>pouze v prvním podávaném přiznání.
      >>Bacha - musíte o uplatněnou DPH snížit výdaje pro
      >>DPFO.
      >>Zuzik
      >
      >Děkuji. Všechno z čeho neuplatňuji DPH počítám pro
      >DPFO i s DPH a z čeho uplatňuji DPH tak počítám bez DPH?
      >Říkám to správně?:)
      Ano.

      >Právě že v říjnu budeme podávat první přiznání k DPH
      >tak jsem nevěděla co všechno zahrnout.
      >Ještě jedna otázečka, může když je plátce DPH
      >uplatňovat výdaje paušálně? (ještě nevíme co výjde lépe)

      Samozřejmě, že může:-) Povedete DE a po skončení roku uvidíte, jestli do daňového přiznání uplatníte skutečné výdaje, nebo procenta.
      DPH si žije svým vlastním životem, nezávisle na dani z příjmů.

    • 2. 10. 2007 13:16

      Martina (neregistrovaný) 145.225.60.---

      Re: zpětný odečet DPH?-PROSÍM PORAĎTE
      Díky. Myslela jsem si to, ale raději jsem se zeptala:-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).