Hlavní navigace

Darovací daň - žádost o prominutí

  • (neregistrovaný) 212.111.9.---

    2. 10. 2007 10:35

    Prosím nemáte někdo vzor, jak má vypada žádost o prominutí darovací daně?

    Synovi byla vyměřena darovací daň, dle výměru darovací daň splatná 30.9., lhůta pro odvolání již minula. Protože notář špatně do smlouvy uvedl, že matčino dožívací právo je bezúplatné, tak sepsali odstoupení od smlouvy - dar zrušili, přepsáno i v katastru.

    Nyní potřebujeme požádat o prominutí darovací daně, protože dar byl vlastně vrácen.

    Díky moc ...

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 10. 2007 13:48

      iveta (neregistrovaný) 194.212.232.---

      Re: Darovací daň - žádost o prominutí
      napíšete žádost vlastními slovy a bude znít: žádost o prominutí daně darovací z důvodu odstoupení od darovací smlouvy, doložíte tam kopii dokladu co jste dali na katastr (a na základě toho vám to katastr zase přepsal zpět) a doložila bych i nový výpis z katastru, že je zase vše přepsáno zpět na původního majitele a dala na FÚ, který to postoupí na svoje FŘ a od nich Vám přijde rozhodnutí zda se žádosti vyhovuje

    • 2. 10. 2007 13:54

      Veronika (neregistrovaný) 212.111.9.---

      Re: Darovací daň - žádost o prominutí
      *** díky moc, přesně tak jsem to už zmastila, asi jsem jasnovidec -)) přesně jsem napsala:

      "Dle § 25 odst. 3 zákona č. 357/1992 Sb., vás tímto žádám o prominutí darovací daně vyměřené platebním výměrem č.j. 53420/07/405960/0673. Důvodem žádosti je odstoupení od darovací smlouvy a o zřízení věcného břemene bydlení uzavřené dne 29.6.2007, V 2294/2007-836 ze dne 14. 9. 2007, jehož kopii přikládám v příloze této žádosti včetně výpisu z katastru nemovitostí " ... může být? díky

    • 3. 10. 2007 7:22

      iveta (neregistrovaný) 194.212.232.---

      Re: Darovací daň - žádost o prominutí
      určitě to takhle může být a chtěla jsem se zeptat tomu darujícímu nebyla vyměřena daň z bezplatného zřízení věcného břemene? jestli jo tak by měl požádat i darující

    • 3. 10. 2007 7:27

      iveta (neregistrovaný) 194.212.232.---

      Re: Darovací daň - žádost o prominutí
      o žádosti bude rozhodovat FŘ ale žádost se podává prostřednictvím příslušného FÚ, ničeho se nebojte a radši se ještě jednou optejte na tu daň darujícího z věcného břemene, aby jste dyžtak obě žádosti dali najednou

    • 8. 10. 2007 11:27

      Veronika (neregistrovaný) 212.111.9.---

      Re: Darovací daň - žádost o prominutí
      *** díky moc za odpověď (píšu až dnes, měla jsem dovolenou). Darovací smlouva se ruší právě proto, že notář zapomněl uvést do darovací smlouvy, že je věcné břemeno bezúplatné, tudíž synovi vyměřili darovací daň i z věcného břemena a ještě by musel z něj zaplatit příjmovku ... platební výměr byl vystaven jen na jeho osobu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).