Hlavní navigace

Nákup a prodej alkoholu

• (neregistrovaný) 82.99.146.---

2. 10. 2007 10:58

Dobrý den,

podnikám v oblasti nákup a prodej zboží. Do tohoto zboží patří i nákup a prodej alkoholu. Chtěl bych se zeptat , zda-li se z tohoto zboží musí odvádět spotřební daň. Jsem plátce DPH.

dále bych se chtěl zeptat na zaúčtování zboží v DE, které nakoupím ale dále je použiito jako reklamní zboží za účelem zviditelnění ne však za účelem prodeje. Tedy já ho nakoupím avšak zákazníkovi ho neprodám, ale daruji jako prezent. Nemám s tímto zkušenosti, mohl by mě v této věci někdo býti nápomocen? Děkuji předem všem kdo my v této oblasti poradí.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 10. 2007 12:06

Ola (neregistrovaný) 194.212.232.---

Re: Nákup a prodej alkoholu
      Za dar se nepovažuje reklamní nebo propagační předmět, který je opatřen obchodní firmou nebo ochrannou známkou poskytovatele tohoto předmětu nebo názvem propagovaného zboží nebo služby, jehož hodnota bez daně z přidané hodnoty nepřesahuje 500 Kč a který není s výjimkou tichého vína předmětem spotřební daně.
      Když výše uvedené splníte, můžete dát rovnou do nákladů. A můžete i nárokovat DPH.

• 2. 10. 2007 12:23

Dana (neregistrovaný) 62.84.153.---

Spotřební daň Vám zaúčtuje při prodeji výrobce. Vy při nákupu již tuto daň máte započtšnou v ceně. Spotřební daň se při nákupu a prodeji neodvádí. Odvádí ji výrobce.

• 2. 10. 2007 12:26

Dana (neregistrovaný) 62.84.153.---

Spotřební daň Vám zaúčtuje při prodeji výrobce. Vy při nákupu již tuto daň máte započítanou v ceně. Spotřební daň se při nákupu a prodeji neodvádí. Odvádí ji výrobce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).