Hlavní navigace

Leasing ukončen

  • (neregistrovaný) 82.99.168.---

    9. 10. 2007 12:31

    Dobrý den, prosím o radu. FO vede jednoduch.účetnictví, je plátce DPH.
    Koupil os. vůz na leasing, který používá ve firmě, odepisuje si PHM,opravy atd. Po ukončení leasingu ho chce užívat pro soukromé účely, tedy z firmy ven. Jak postupovat? Děkuji všem za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 10. 2007 12:50

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Leasing ukončen
      Po ukončení leasingu v každém případě zařadit do obchodního majetku (alespoň na 1 den). Pak můžete provést vyřazení majetku pro osobní potřebu plátce - § 13/4/a) + odst.5 ZDPH - a při této příležitosti odvedete DPH z ceny obvyklé - § 36/6 ZDPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).