Hlavní navigace

Odstupné a pp na dobu určitou

  • (neregistrovaný) 77.236.193.---

    9. 10. 2007 14:52

    dobrý den,jak je to s pracovním poměrem uzavřeným na dobu určitou-vyplácí se odstupné i v tomto případě,pokud není zaměstnavatel s prací spokojen?nebo tím,že je prac.poměr uzavřen na dobu určitou neběží zkušební doba?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 10. 2007 15:16

      pája (neregistrovaný) 82.113.40.---

      Re: odstupné a pp na dobu určitou
      Na odstupné by měl nárok jedině v případech výpovědi podle ZP § 52 a) - d), jinak ne.
      Proč by mu dával odstupné, když není s prací spokojen? Pak jde případně o výpověď dle písm.f) po písm.vyzvání k odstranění nedostatků v přiměřené lhůtě.
      Zkušební doba může být sjednána i v tomto případě, záleží, zda byla či ne. S výpovědí a odstupným to nemá nic společného, pouze kdyby se ho chtěl zbavit ve ZK době, tak zásadně bez odstupného.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).