Hlavní navigace

Dodatečné DP - paušál.

  • (neregistrovaný) 62.240.190.---

    9. 10. 2007 16:43

    V roce 2005 jsem vedla naposledy daňovou evidenci. V roce 2006 jsem uplatňovala výdaje procenty z příjmu. Volal mi FÚ, že mám podat dod.DP z toho důvodu, že když jsem ukončila DE musím dodanit všechny pohledávky a závazky.Zřejmě jsem vše špatně pochopila a dle mě musím podat dod. DP i za rok 2006. To znamená, že pokud bych dodanila pohl.a záv. za rok 2005 tak v r.06 bych danila všechny pohledávky i když je nemám uhrazené odběratelem ? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 10. 2007 16:55

      Hana (neregistrovaný) 82.100.0.---

      Re: Dodatečné DP - paušál.
      Pokud jste v roce 2006 přešla z daňové evidence a výdaje paušálem, měla jste podat dodatečné přiznání za rok 2005, kde byste dodanila závazky a pohledávky a případné zásoby. Nikoliv v přiznání za rok 2006, ale v dodatečném za rok 2005. (§ 23 odst.8).
      Pokud v dalším zdaňovacím období obdržíte příjem za takovouto pohledávku, již ho znovu nedaníte.
      Co se týká ZP a SP - tam je to jinak, tam se uvádí do příjmů tehdy, kdy je obdržíte

    • 9. 10. 2007 18:02

      VH (neregistrovaný) 62.240.190.---

      Re: Dodatečné DP - paušál.
      >>V roce 2005 jsem vedla naposledy daňovou evidenci. V
      >>roce 2006 jsem uplatňovala výdaje procenty z příjmu.
      >>Volal mi FÚ, že mám podat dod.DP z toho důvodu, že
      >>když
      >>jsem ukončila DE musím dodanit všechny pohledávky a
      >>závazky.Zřejmě jsem vše špatně pochopila a dle mě
      >>musím
      >>podat dod. DP i za rok 2006. To znamená, že pokud
      >>bych
      >>dodanila pohl.a záv. za rok 2005 tak v r.06 bych
      >>danila všechny pohledávky i když je nemám uhrazené
      >>odběratelem ? Děkuji
      >
      >Pokud jste v roce 2006 přešla z daňové evidence a
      >výdaje paušálem, měla jste podat dodatečné přiznání za rok
      >2005, kde byste dodanila závazky a pohledávky a
      >případné zásoby. Nikoliv v přiznání za rok 2006, ale v
      >dodatečném za rok 2005. (§ 23 odst.8).
      >Pokud v dalším zdaňovacím období obdržíte příjem za
      >takovouto pohledávku, již ho znovu nedaníte.
      Aha, takže pokud jsem v roce 2006 dávala do příjmu skutečně zaplacené pohledávky, ale bohužel i ty co jsem měla dodanit za r.2005 - musím tedy podat dod.DP i za rok 2006, protože tam mám zaplacené pohledávky z roku 2005, které budu muset dodanit.je to správně?
      >Co se týká ZP a SP - tam je to jinak, tam se uvádí do
      >příjmů tehdy, kdy je obdržíte

    • 11. 10. 2007 12:41

      Hana (neregistrovaný) 82.100.0.---

      Re: Dodatečné DP - paušál.
      Ano je to tak

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).