Hlavní navigace

Doplatek mzdy

• (neregistrovaný) 80.188.79.---

9. 10. 2007 18:25

pracovala sem ve firme na kterou byl podan navrh na konkuz a nasledne v konkurzu,dala jsem vypoved z duvodu vcasneho nevyplaceni mzdy,dluizne castky t.j mzdy a odstupne jsem podala k soudu,po roce kdyz se nic nedelo jsem volala zpravkyni konkur.podstaty o informaci a ta mi zdelila ze z rozhodnuti bude vsem byvalym zamestnancum vyplaceno pouze 10% z dluzne castky prosim o informaci zda je to v poradku a jestli je mozne proti tomuto rozhodnuti podat odvolani aby mi byla vyplacena cela dluzna castka,jem samozivitelka dvou deti, dekuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 10. 2007 8:29

xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

Re: doplatek mzdy
      Pokud byl na firmu podán konkurz, můžete podle zák. 118/2000 Sb. požádat ÚP o uspokojení mzdových nároků ve lhůtě do 3 měs. od zveřejnění návrhu na prohláš. konkurzu na svého zaměstnavatele.Tyto informace jsou zveřejňovány na vývěskách ÚP a na internetu -www.mpsv.cz.Jde o nevyplac. mzdové nároky v období 6 měs. předcházejících měsíci, ve kterém byl návrh podán. Je dobré vědět, že možná ne vše dostanete vyplacené - nedostanete např. vratku daně z RZD, daň. bonus na děti, odměny k živ. jubileu apod. Odstupné ano. Výše vyplac.dlužných mzd. nároků je omezena částkou - v letošním roce platí max. 30317Kč/v čistém za 1 měsíc, který má být vyplacen. Pokud máte nárok na vyšší částku za měsíc, potom o tento rozdíl musíte žádat v konkurzním řízení - u Krajského soudu, kde je vedeno (uvedete sp. zn.) - to byste měla zjistit např. u zaměstnavatele. Zde také požádáte o částky, které Vám ÚP nevyplatí - vratka daně z RZD......
      Na ÚP si vyzvednete tiskopisy, které vyplníte a předáte na kterýkoliv ÚP v ČR. Výplatu (pokud se budou shodovat Vaše požadavky s údaji, které předal zaměstnavatel) provede ÚP, kde má zaměstnavatel sídlo.Pokud se shodovat údaje nebudou - tak ÚP zjišťuje v čem je chyba (po odstranění vyplatí).
      Takže pokud je ještě čas - ihned podejte žádost o vyplacení dlužných mezd na ÚP (pokud termín prošvihnete, potom je opravdu malá šance, že se peněz domůžete).
      O tom, že můžete o peníze žádat na ÚP nebo v konk. řízení na KS, Vás nebude nikdo informovat (není to ničí povinnost) - pokud je chcete, musíte se starat sama.
      Informace Vám podají na ÚP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).