5 nebo 19 ?

  • (neregistrovaný)

    20. 10. 2007 20:15

    Pokud prodávám pouze materiál uplatňuji 19% a pokud na fakturu uvedu montáž či demontáž (nebo obojí) uplatním 5%, ale co když ji nemám vyčíslenou v korunách, prostě u této položky není žádná částka.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 10. 2007 10:49

      Zdeněk (neregistrovaný)

      Re: 5 nebo 19 ?
      To jako u montáže popř. demontáže nemáte vyčíslenou částku?
      to děláte zadarmo? Pokud máte u montáže 0, tak nemůžete dát 5%, to je prostě jen prodej materiálu a to je s 19%.

    • 22. 10. 2007 19:41

      dita (neregistrovaný)

      Re: 5 nebo 19 ?
      To znamená, že nemohu na fakturu uvést např. dodávka a montáž okenní sestavy cena xy + dph 5% (do RD)? Musím napsat zvlášť cenu za okna, a zvlášť za montáž????

    • 23. 10. 2007 9:36

      Daniela (neregistrovaný)

      Re: 5 nebo 19 ?
      To určitě ne, napíšete dodávka oken včetně montáže a celkovou částku. Jen byste měli mít na okna nějakou výdejku nebo něco, aby aspoň pro finančáky bylo vidět kolik stály okna a kolik práce- prostě důkaz, že ta práce tam byla.Když to nechcete říkat zákazníkovi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).