Re: kupní smlouva
kupní cena je cena smluvní tedy dohodnutá. Je vaše věc za kolik koupíte popř za kolik prodáte. Co se týče daní je to věc jiná.
Musíte mít smlouvu pro zápis na KN vyhotovenou 2x pro účely KN a po jednom vyhotovení dle účastníků. 2x pro účely KN musí být úředně ověřen podpisy.
Re: kupní smlouva
ano, pokud budete kupovat jako paní xxx a pan xxx kupují nemovitost každý 1/2 tak pro paní xxx a pana xxx každému po jednom vyhotovení, prodávající 1 vyhotovení a 2 vyhotovení pro KU. Pokud si chcete kupní smlouvu sepsat sami bez právníka či notáře samozdřejmě zle jen pokud v tom nejste až tak kovaní sežente si dostatek informací, aby jste náhodou ty peníze co ušetříte za právníka zbytečně nedávala za kolky na nové vklady do KN až vám vrátí smlouvu že je nedostatečná.
Re: kupní smlouva
Dovoluji si upozornit, že smlouva se považuje za platně uzavřenou pokud každá ze smluvních stran dostane jeden její podepsaný výtisk - nad ty výtisky smlouvy, které "půjdou" na katastr; takže prodává-li 1 osoba a kupují-li manželé, tak smlouva bude v 7 výtiscích - po jednom strana prodávající a kupující, zbytek (o 2 víc než je účastníků smlouvy) na katastr.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
Výše záloh na nemocenské pojištění, které zaplatí OSVČ v roce 2026
Špehování konkurence za pár stovek: Jak najít jejich slabiny a vytěžit z toho maximum
Mzdové účetnictví v roce 2025 aneb krátké ohlédnutí končícím rokem
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
22. 10. 2007 11:41
Je platná kupní smlouva, (nemovitost-garáž), kde je cena určena dohodou ( není určena odhadcem) a není notářsky ověřena ?
Děkuji za informaci